به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
 
  • اخبار

همایش پیشگیری از خودکشی از مصوبات شورای فرهنگ عمومی در شهرستان صحنه برگزار گردید

همایش پیشگیری از خودکشی از مصوبات شورای فرهنگ عمومی در شهرستان صحنه برگزار گردید
همایش پیشگیری از خودکشی در شهرستان صحنه با حضور جمعی از مسئولین اداره ، کارشناسان ، طلاب و ... در مجتمع امام حسن مجتبی(ع) برگزار شد.

همایش پیشگیری از خودکشی در شهرستان صحنه با حضور جمعی از مسئولین اداره ، کارشناسان ، طلاب و ... در مجتمع امام حسن مجتبی(ع) برگزار شد.

این همایش که از مصوبات شورای فرهنگ عمومی این شهرستان بود توسط مرکز بهداشت این شهرستان بصورت یک همایش یکروزه در مجتمع امام حسن مجتبی(ع) برگزار شد.

در ابتدا امام جمعه محترم شهرستان جناب آقای حجت الاسلام و المسلمین احمد زارعی به اهمیت نقش روحانیت در کاهش آسیب های اجتماعی از جمله خودکشی داشت و تصریح کرد : در بعضی کشورهای غربی مساله خودکشی به دلیل داشتن باورهای خرافه پرستی به یک معضل اجتماعی تبدیل شده است که این موضوع نشان می‌دهد دین و باورهای مذهبی نقش برجسته‌ای در کاهش آسیب‌های اجتماعی دارد. 

وی با اشاره به ایجاد نشدن آسیب‌های اجتماعی در زمان کوتاه، تاکید کرد که مسئولان فقط از بروز آسیب‌های اجتماعی ابراز نگرانی می‌کنند و به‌صورت علمی و عملی روی این پدیده کار نمی‌کنند.

امام جمعه شهرستان صحنه گفت : با تشکیل کمیته‌های تخصصی در کارگروه آسیب‌های اجتماعی برای شناخت علت‌ها، باید و نبایدهای آسیب‌های اجتماعی، می‌توان گام‌های بهتری برای کاهش آن‌ها برداشت.

در ادامه دکتر احسان مهری با اشاره به اینکه خودکشی به عنوان یک آسیب جدی اجتماعی هر گروهی از جامعه را می تواند هدف قرار دهد، اضافه کرد که روحانیان و مبلغان مذهبی می توانند با توجه به موقعیت مذهبی که در جامعه دارند، نسبت به پیامدهای منفی این آسیب اجتماعی، به خانواده اطلاع رسانی کنند.

 سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرشتان صحنه گفت : بعضی اتفاقات ناگوار زندگی، و برخی بیماری های جسمی می تواند علائمی شبیه افسردگی ایجاد کند و مهمترین خطری که فرد بیمار را تهدید می کند خودکشی است.

در ادامه این همایش دکتر کریمی روانپزشک و سوپر وایزر برنامه ی ملی در ارتباط با مهم ترین راه کارهای مقابله با خودکشی و کاهش این آسیب های اجتماعی مطالبی بیان کرد.

۲۸ تیر ۱۳۹۶ ۲۰:۳۲
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این پورتال متعلق به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌باشد