به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
 
  • اخبار

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، با تاکید بر ضرورت آمایش فرهنگی، گفت: رویکرد فرهنگی و ادبی کشور باید یک رویکرد استراتژیک و بنیادین باشد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، با تاکید بر ضرورت آمایش فرهنگی، گفت: رویکرد فرهنگی و ادبی کشور باید یک رویکرد استراتژیک و بنیادین باشد
به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان صحنه: دکتر سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، در نشست اصحاب فرهنگ و هنر شهرستانهای سنقر، هرسین، کنگاور و صحنه، گفت: کرمانشاه از دیرباز با ریشه ای که در تاریخ دارد، ایران را به تاریخ می برد و فرهنگ و هنر ایران را به امتداد هزاران ساله می کشاند

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، ابراز کرد: این استان در طول تاریخ متوالی ایران و در دوره دفاع مقدس هم در پاسداری از سرزمین جغرافیایی و هم در نگهبانی از فرهنگ و هنر، توانسته است ایران را مدیون وامدار خود کند.

وی اظهار کرد بی‌تردید فرهنگ و هنر و ادب ایران زمین در یک نقطه کانونی که تهران باشد، نهفته و خوابیده نیست این فرهنگ و ادب یک سفره گشوده است که همه ایران را در بر می گیرد.

دکتر صالحی، گفت: در بخشی از این سفره غذاها و مائده های رنگارنگ بیشتری می بینیم باید این ذخیره و توان هم دیده شود و پس از دیده شدن این ظرفیت هم در استان ها ارتقا پیدا کند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، تصریح کرد: همان طور که باید به  توسعه اقتصادی، اجتماعی و علمی ایران بیاندیشیم باید بیش از گذشته، توسعه فرهنگی و هنری ایران را مورد توجه داشته باشیم.

وی هویت تاریخ معاصر ایران اسلامی را در فرهنگ و هنر آن دانست و گفت: زیرساخت توسعه در تمامی زمینه ها، فرهنگ و هنر است اگر فرهنگ و هنر را از ایران بگیریم در هیچ جای دنیا شناخته شده نیست.

دکتر صالحی، با بیان اینکه رویکرد فرهنگی و ادبی کشور باید یک رویکرد استراتژیک باشد، تصریح‌کرد: راهبران در سطح کلان و استان باید بیش از گذشته به این بیاندیشند که پیشران توسعه ایران، فرهنگ و هنر است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، گفت: باید این پیشران توسعه را پیش ببریم چون با این پیشران، توسعه در دیگر بخش ها هم پیش می رود.

وی با بیان اینکه این پیشران بودن الزامات و اقتضاعاتی دارد، اضافه کرد: فرهنگ و هنر ایران زمین، نیازمند آمایش منطقه ای است
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۱:۱۶
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این پورتال متعلق به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌باشد